Jimmy Jib Kullanmanın Avantajları

Jimmy Jib Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
3 Ekim 2018
Dünya’da Jimmy Jib
26 Kasım 2018

JimmyJib, görüntü alınması, çekim yapılması gereken durumlarda aynı noktadan çekim yapabildiği, birçok farklı açıdan görüntü yakalayabildiği, en uzak noktalara daha az çabayla ve emekle ulaşabildiği için çekim yapan kişinin işini kolaylaştırdığı ve izleyenlere de daha iyi, daha çeşitli görüntü ulaştırdığı için çok pratik ve kullanımı çok zevkli bir alettir.

Son yıllarda düğün salonlarında da çokça kullanılmaya başlanmasıyla ,”Sadece  Jimmy Jib’le (tek kamera ile) çekimin yapılmayacağı yönünde olumsuz görüşlerin aksine; düğün aktiviteleri ve salonlarında sadece Jimmy Jib le çekim yapılır hale gelmiştir. Bu söylenenlerin aksine omuzda yada tripod’da yapılan çekimlerden kat kat kaliteli olduğu çekim yapan ve izleyenlerin tespitidir. Jimmy Jib kullanılarak yapılan düğün çekimlerinde izleyenlerin ve davetlilerin gözünde, daha profesyonel bir iş yapıldığı algısı oluşması dolayısıyla iş yeri marka bilinirliği de kullanıcılara artı bir katkı sağlamıştır.

Kolay taşınabilir, kısa sürede kurulabilir, sökülebilir olmasından dolayı tercih sebebi olmuştur. Jimmy Jib, profesyonel anlamda çekim yapabilme, her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilme özelliğinden dolayı her alana kolaylıkla girmiş, joystick kumanda ile kullanımı, kamera kontrollerinin (zoom, focus, iris) yapılabilmesiyle çok daha kullanışlıdır.

Comments are closed.