Jimmy Jib’in Kullanımı

Jimmy Jib’in Kullanım Alanları
1 Eylül 2018
Jimmy Jib Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
3 Ekim 2018

Artık hemen hemen her yerde karşımıza çıkan Jimmy Jib’in çok çeşidi ve markası bulunmaktadır.

Bu özel kamerayı kullanmak oldukça dikkat isteyen bir iştir ve bunu iyi bir Jimmy Jib operatörleri başarabilir. Bütün bu kullanım alanlarında işi kolaylaştırıp daha zevkli hale getiren Jimmy Jib’ler işteki profesyonelliği arttırmanın yanı sıra, zor olan çekim şartlarını basite indirgeyip görsel olarak ta büyük beğeni toplar.

Her yöne hareket edebilme özelliği ile çok sayıda noktaya çekim yapabilme olanağı sağlar.

Sinema filmleri, dizi, klip, düğün çekimleri için, her ihtiyaca yönelik profesyonel kamera kullanımını kolaylaştıran Jimmy Jib kısa sürede kurulan ve kolay taşınan yapısı sayesinde pek çok kameranın yaptığı işi tek başına yapabilir. Dış mekan çekimlerinden, set vb. her yerde kullanabilir.

Çoğunlukla Jimmy Jib’i; kamereman’ların ve follow focus’cuların sistemin ucunda oturdukları bir sistemle hareket ettirebilir modellerinden bu yana, artık elektronik joystick kumanda ile hareket ettirilebilir hale gelmiştir. Bu sayede kamera değil, kamerayı taşıyan kolun hareket ettirilebilir olması daha fazla görüntü alınmasını ve profesyonel çekimler yapılmasını sağlar.

Jimmy Jib’teki bu değişiklik görüntüde kaymalar, titremeler ve oluşabilecek bir çok sıkıntının ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Jimmy Jib insan gücünün ulaşamayacağı alanlara kadar yükselip, alçalabilmekte çok kaliteli ve geniş görüntüler çekebilmektedir.

Comments are closed.